Videomarketing
vyskúšajte ho, funguje to!

Ako sa firma dokáže zviditeľniť pomocou videa?

Každý menší podnikateľ, ktorý momentálne chce získať nových zákazníkov pomocou internetu, stojí pred dôležitým rozhodnutím. Po prvé si musí vyčleniť prostriedky na ekonomicky prijateľný marketingový rozpočet. Po druhé – a to je omnoho ťažšie – musí zistiť, ako budú tieto prostriedky využité čo najefektívnejšie. Naším odporúčaním je film a video ako marketingový nástroj – videomarketing. Ten umožňuje podnikateľovi – viac ako akékoľvek iné médium – presvedčiť zákazníka o svojich produktoch a službách a cielene adresovať svoje posolstvo existujúcim a budúcim zákazníkom. V našich blogoch by sme vás chceli presvedčiť o tejto myšlienke a o výhodách firemného videa a poskytnúť vám návod na výrobu vlastného firemného klipu.

chlapik s topankou - Videomarketing <br>vyskúšajte ho, funguje to!

Samozrejme, podniky využívajú reklamné filmy už od počiatkov vzniku pohyblivých obrázkov. Ich posolstvá sa nám deň čo deň prezentujú počas stoviek reklamných prestávok v televízii či pred premietaním v kine. Takže možno povedať, že táto myšlienka nie úplne nová. Masovým rozšírením internetu a mobilných telefónov s vysokorýchlostným pripojením na internet sa však videu otvorili brány našich počítačov a mobilných zariadení. A práve tým sa situácia úplne zmenila!

Pretože okrem televízneho reklamného trhu sú dnes videá prístupné vždy a všade. Podniky, ktoré si nemôžu dovoliť či už dlhší, alebo kratší televízny reklamný spot, ktorého efektivita je navyše spochybniteľná, sa môžu propagovať v nekonečnom rozmere na internete, ktorý ponúka priestor pre malých i veľkých. Podnikatelia, zakladatelia firiem, poskytovatelia služieb a lokálni prevádzkovatelia obchodov môžu s minimálnym časovým a finančným vkladom efektívne komunikovať svoje posolstvo. Stačí k tomu pridať šikovnosť, dobré plánovanie, trochu zmyslu pre štýl adresovaný rozmanitým skupinám a schopnosť upriamiť na seba pozornosť nových zákazníkov.

tablet - Videomarketing <br>vyskúšajte ho, funguje to!

Tri veľké neznáme firemného videomarketingu: náklady, využitie a spracovanie

Keď sa rozprávame s podnikateľmi, ktorí chcú svojej firme pomôcť napredovať a ktorí hľadajú správnu stratégiu, narážame pri téme videomarketingu väčšinou na zastrašené, chlácholivé a veľmi rozvážne komentáre, ako napríklad „… možno s dvojnásobným rozpočtom, ale nie v našej situácii“, „… nechceme vyzerať ako amatéri, tak radšej videomarketing nerobíme“ alebo „na to nemáme ani know-how, ani čas a už vôbec nie prostriedky“. To sú všetko pochopiteľné stanoviská, ale v dnešných časoch už viac nie sú aktuálne.

Pretože vytvorenie reklamného spotu nemusí byť drahé a na jeho propagáciu už nepotrebujete bezpodmienečne zaplatiť priestor na umiestnenie. V našich blogoch by sme vás radi oboznámili s nástrojmi a možnými postupmi, ktoré vám umožnia vytvoriť vlastný imidžový film, resp. video, a využiť jeho funkcie v rámci svojho firemného marketingu. Určite vás trápi otázka: Ako sa z už kompletne preplánovaného rozpočtu dajú nájsť prostriedky na vhodné (nie trápne) firemné video a ako to video efektívne využiť na získavanie nových zákazníkov na internete?

Náklady na vytvorenie videa môžete obmedziť na 100 eur (+ čas, ktorý do toho investujete), pretože keď chcete, môžete si firemné video vyrobiť aj pomocou svojho telefónu a notebooku. Na druhej strane môžete využiť služby odborníkov, ktorí vám film natočia profesionálnou technikou. Avšak táto otázka sa vám bude zdať nepodstatná, keď sa začnete zamýšľať nad obsahom svojho videa. Obsahovo informatívne, originálne, vtipné a inovatívne video má potenciál na to, aby si na internete našlo svoju cestu. Aby ste našli takýto obsah, potrebujete trochu úsilia a vhodný postup.

kancelaria - Videomarketing <br>vyskúšajte ho, funguje to!

Ako môže online videomarketing pomôcť vašej firme zažiariť a dosiahnuť obrat?

Dostali sme s k tretiemu a pravdepodobne najzaujímavejšiemu bodu – k otázke využitia online videa. Okrem známych benefitov, ako je zlepšenie imidžu firmy, zviditeľnenie a určitý haló efekt, ktorý je možné dosiahnuť aj dnes napríklad tým, že sa malá firma propaguje videami, uvádza Mark Robertson, známy guru online videomarketingu, vo svojom blogu ReelSEO základné predpoklady úspechu:

Video zlepšuje vašu pozíciu vo výsledkoch vyhľadávaní 

Vaše šance byť objavení počas googlenia sa vďaka umiestneniu videa na vašej firemnej stránke rapídne zvýšia. A nielen to. Pri správnej optimalizácii sa vo vyhľadávači Google a Youtube budú vaše videá zobrazovať v kombinácii s linkmi vašej stránky. Výsledky vyhľadávania, ktoré obsahujú video, sú v porovnaní s textovými stránkami hotovými magnetmi na kliky.

Videá môžu žiť vlastným životom

Určite ste už počuli o tom, že sa z videa stal ‚virálny‘ obsah, vďaka tomu že sa dostalo k osobe so silným online zázemím (napr. vplyvný online novinár). Video sa v takom prípade šíri masovo a má tisícky klikov a pozretí. Virálne videá tiež rady využívajú aj tradičné médiá, vďaka čomu sa to alebo iné video odrazu objaví na televíznej obrazovke. Jednoducho marketingový poklad! Niekedy na to, aby vaše video prerazilo, stačí dobrý nápad a trochu zmyslu pre humor.

Má už vaša firma skúsenosti s videomarketingom? Boli ste s jeho výsledkom spokojní? Napíšte nám o tom komentáre! Veľmi sa potešíme linkom na vaše vlastné reklamné či firemné videá, ktoré mali pozitívny ohlas.

Napíšte komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.