Drahí priatelia,

po dlhých prípravách prišiel konečne čas na uvedenie nového dizajnu našich hodín.

Predstavujeme Vám kolekciu MESTO SiTY.

07 popis 1 - MESTO SiTY

Chceme vzbudiť všeobecný záujem jednotlivcov o dianie v mestách a samosprávach, pretože mestá tvoria ich občania a štát tvoria mestá. Náš projekt je založený na myšlienke mysli globálne, konaj lokálne. Svet nezmeníš, skús zmeniť seba a svoj pohľad na okolie!

05 detail skrutka - MESTO SiTY
BA 01 - MESTO SiTY
BA 05 - MESTO SiTY

Kolekciu MESTO SiTY sme opäť venovali ručne vyšívaným nástenným hodinám s mapami slovenských krajských miest, ktoré sú zarámované do drevených kruhov. Hodiny sme zväčšili z pôvodného priemeru 24 cm na 36. Dúfame, že tak vyjdeme v ústrety všetkým tým, ktorí nás prosili o väčšie modely. Posunuli sme sa aj čo sa týka jednotlivých zložiek hodín. V spolupráci s Michalom Frankom zo Stolárstva Franko a so šikovnými manželmi Halečkovcami zo značky Woodenka sme vytvorili originálny rám s výškou 6 cm, ktorý nám nahradil vyšívací kruh. Bežný tichý strojček sme vymenili za spoľahlivý nemecký strojček s jemným tikaním.

06 vyroba stvorka - MESTO SiTY

Hodiny sú najsledovanejším bytovým doplnkom. Preto sme sa rozhodli, že si nimi budeme pripomínať naše mestá a to, čo sa v nich deje. Spleť nitiek na hodinách vytvára obraz mesta. Ručná výšivka kopíruje jeho tvar, rieky, uličky, ulice a námestia. Jednotlivé nitky spolu vytvárajú mapu, ktorú sme sformovali my, obyvatelia mesta.

08 - MESTO SiTY

Výšivka na hodinách je robená ručne. Zdôrazňuje to aj rám, ktorý pripomína vyšívací kruh. Ten je odkazom na ručnú prácu a hodnotu človeka ako takého. Každý z nás má svoju úlohu v spoločnosti a tú je pozvaný plniť. Nenechajme ťahať nitky len svojich zástupcov. Zapojme sa, chyťme každý tú svoju a ťahajme ju tam, kam treba. Pretože veľa nitiek môže vytvoriť pekný obraz. Obraz o meste.

04 eli - MESTO SiTY

Ak ste na hodiny zvedaví, môžete si ich prísť pozrieť na vlastné oči. Budeme ich totiž vystavovať na Remeselnom trhu v Starej tržnici od stredy 21. do piatku 23. marca.

Okrem toho môžete kolekciu MESTO SiTY sledovať aj v rámci crowdovej kampane na stránke StartLab. Budeme veľmi radi, ak sa nás rozhodnete podporiť.

Tím Framegroup

Elena a Martin Dzurňákovci

Napíšte komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.